keyboard_arrow_down
Zamów bezpłatny katalog
Dopasuj projekt domu do swojej działki
Promocja na najnowsze projekty domów

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Projekty domów z dachem dwuspadowym

Inwestorzy bardzo chętnie decydują się na projekty domów z dwuspadowym dachem ze względów ekonomicznych. Nieskomplikowana konstrukcja dachu dwuspadowego powoduje, że jest on szybszy i tańszy w budowie. Dlatego przy wyborze projektu domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym już na początku inwestycji możesz zaoszczędzić. Gotowe projekty domów jednorodzinnych z dachem dwuspadowym mają prostą i zwartą bryłę. Poddasze w tych domach jest dobrze doświetlone poprzez zastosowanie różnego typu okien. Dach dwuspadowy pozwala również na ciekawe aranżacje pomieszczeń na poddaszu oraz na łatwe odprowadzenie wody i śniegu. Tradycjonalistom spodoba się symetryczny dach dwuspadowy, chętnym na innowacje – niesymetryczny dach dwupołaciowy.

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

W domach parterowych dach dwuspadowy nadaje charakteru minimalistycznego. Parterowy dom z takim dachem jest tańszy w budowie i prosty w realizacji. Poddasze przy dachu dwuspadowym jest bardziej pojemne – jest na nim więcej miejsca do wykorzystania. W naszej ofercie znajdują się projekty domów z dachem dwuspadowym, których kąt nachylenia wynosi 30 stopni, co umożliwia adaptacje tego miejsca na cele mieszkalne. Niektóre projekty domów parterowych mają w tym celu zaprojektowane gotowe schody. W innych przypadkach myśląc o adaptacji poddasz trzeba zaprojektować schody (najczęściej lekkie, drewniane) na poddasze. Jeśli nie mamy w planach adaptacji poddasza to w zupełności wystarczy wybrać projekt domu z dachem dwuspadowym i kątem nachylenia 25 stopni. Poddasze w domach parterowych w takiej sytuacji wykorzystywane jest jako strych, czyli dodatkowa przestrzeń magazynowa. Projekty domów z dachem dwuspadowym nawiązują stylistycznie do minimalistycznych domów w tylu skandynawskim. Prosta konstrukcja dachu, zwarta bryła i minimalizm jeśli chodzi o dodatki tworzą oszczędny, lecz stylowy klimat nowoczesnego domu. Dach dwuspadowy w domach parterowych jest również wybierany przez tych inwestorów, którzy chcą swój przyszły dom stylizować na tzw. nowoczesną stodołę. Wtedy zmieniany jest kąt nachylenia dachu na jeszcze ostrzejszy (40-45 stopni). Nad częścią dzienną nie wykonuje się stropu i zostawia otwartą przestrzeń aż po sam dach. Część poddasza można w takiej aranżacji zamienić na stylową antresolę, z miejscem do pracy lub odpoczynku. Takie zmiany w naszych projektach są możliwe dzięki dostarczanej wraz z projektem bezpłatnej zgodzie autora na zmiany.
Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym to tanie i szybkie w budowie projekty domów na każdą działkę.

Projekty domów z dachem dwuspadowym i poddaszem użytkowym

Domy z poddaszem użytkowym w zdecydowanej większości posiadają dach dwuspadowy. Wynika to z ekonomii konstrukcji oraz naturalnej łatwości w wykonaniu takiego dachu. Inne kształty geometryczne wymagają większych nakładów finansowych przy wykonywaniu konstrukcji więźby. Wśród oferowanych przez nas projektów znajdują się zarówno projekty z całkowicie płaską powierzchnią dachu, lub domy z lukarnami i wykuszami, które rozrywają prostą jednolitą płaszczyznę dachu. Lukarny (inaczej określane też jako wykusze, kukułki, jaskółki, kukawki) spełniają funkcję zarówno estetyczną jak i doświetlającą pomieszczenia poddasza. Okno ulokowane w lukarnie wpuszcza więcej światła niż doświetlające poddasze okna połaciowe. Lukarny w dachach dwuspadowych występują w kilku wariantach:
Wyróżniamy lukarny pulpitowe – najczęściej płaskie lub jednospadowe, ciekawe urozmaicenie dachu szczególnie w domach z typowo nowoczesnym charakterem, lukarny dwuspadowe – z reguły wąskie lukarny, mogą występować pojedynczo lub po kilka na jednej połaci dachu. Ciekawie urozmaicają dach, jednocześnie dobrze doświetlając poddasze oraz lukarny trójspadowe – zazwyczaj szerokie konstrukcje, przeważnie występujące pojedynczo. Okna w takiej lukarnie mogą być ulokowane pionowo z trzech stron tworząc swoistą oranżerię na poddaszu.
Projekty domów z dachem dwuspadowym w swojej najbardziej ekonomicznym wydaniu nie posiadają żadnych lukarn. Taka minimalistyczna konstrukcja sprawia, iż domy – mimo iż posiadają dwie kondygnacje – są tanie i proste w budowie. Należy pamiętać, iż znaczną cześć kosztów inwestycji pochlania właśnie dach, dlatego jego wybór ma ogromne znaczenie dla ekonomii inwestycji.