Trzy oblicza, jedno wnętrze. Poznaj nowe projekty domów z serii Dom przy Niezapominajek.

Gotowe projekty domów parterowych, o niewielkiej powierzchni użytkowej, są niezwykle popularne wśród inwestorów, którzy stawiają na szybką i oszczędną realizację inwestycji. Wśród ciekawszych rozwiązań tego typu na szczególną uwagę zasługują nowe warianty serii Dom przy Niezapominajek.

Dom przy Niezapominajek 4
Dom przy Niezapominajek 4

Coś dla oka – atrakcyjne projekty domów

Najnowsze projekty domów z serii Dom przy Niezapominajek to nowoczesne domy, zaprojektowane w zgodzie z najmodniejszymi trendami estetycznymi. Eleganckie, stylowe, wyposażone w oryginalne dodatki, czyniące z każdego z nich doskonałą kompozycję estetyczną.

Elewację ozdobiono naturalnymi materiałami (cegła, deska elewacyjna),co nadaje projektom oryginalnego charakteru. W każdym z nich podstawę stanowi biała elewacja i czarna dachówka. Domy przy Niezapominajek 4 i 5 są utrzymane raczej w ciepłej kolorystyce, na co wpływ ma wybór stolarki okiennej w naturalnym kolorze drewna. Dom przy Niezapominajek 6 można uznać za nieco bardziej nowoczesny, gdyż ciepłą tonację, uzyskaną na bazie drewna, przełamuje stolarka okienna w kolorze stalowym (antracyt). To ciekawe połączenie żywiołów; ciepłej natury i zimnej, twardej materii.

Oryginalnym dodatkiem wpływającym na estetykę budynku jest zastosowana przy Niezapominajek 4 drewniana pergola otaczająca taras. Taka konstrukcja pozwala w dowolny sposób zagospodarować to przyjemne miejsce. Zacienić go, otoczyć roślinnością, a nawet częściowo zadaszyć.

Dom przy Niezapominajek 4
Dom przy Niezapominajek 4

Coś dla ciała – komfortowe wnętrze, przyjazne projekty domów

Projekty domów przy Niezapominajek 4, 5 i 6 zostały zaprojektowane na planie jednego układu funkcjonalnego. Prosty i ergonomiczny schemat pozwala wygodnie korzystać z wszystkich pomieszczeń parterowego domu.

Wnętrze mieści jasną strefę dzienną, na którą składa się otwarta kuchnia i pokój. To przyjemne miejsce, serce domu, doskonale doświetlone dzięki sporym przeszkleniom. Przesuwne drzwi tarasowe prowadzą na taras, połączony z zieloną strefą ogrodu. W kuchni jest miejsce na jadalniany stół oraz barową ladę, która subtelnie oddziela kuchnię od salonu.

Komfortową strefę odpoczynku tworzą dwa pokoje. Oba pomieszczenia mają dobre połączenie z rozdzielająca je łazienką. To wygodne pokoje, w których jest miejsce na łóżka, oraz niezbędne szafy i biurka. Na uwagę zasługuje spora kotłownia oraz garaż w którym, poza zaparkowanym autem, przechowamy ogrodowe meble, czy inne sprzęty potrzebne w gospodarstwie domowym. To najtańsza opcja jeśli chodzi o domy z garażem. Nie wymaga dodatkowego dachu i idealnie komponuje się z całością bryły budynku.

Dom przy Niezapominajek 4/5/6 – rzut parteru
Dom przy Niezapominajek 4/5/6 – rzut parteru

Omawiane projekty z serii Dom przy Niezapominajek mają ogromny potencjał adaptacyjny. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała domy można śmiało powiększyć. Projekty zakładają strop żelbetowy, który wytrzyma adaptację poddasza. Kąt dachu równy 30 stopniom sprawia, że bez konieczności podnoszenia ścianki kolankowej, wygospodarujemy w każdym z nich ok 40-50 m² dodatkowej powierzchni użytkowej. To istotna cecha każdego dobrego projektu. Powiększająca się rodzina szybko znajdzie zastosowanie dla dodatkowych metrów zaanektowanego poddasza.

Dom przy Niezapominajek 5
Dom przy Niezapominajek 5

Coś dla kieszeni – projekty domów tanich w budowie

Gotowe projekty domów przy Niezapominajek 4/5/6 to projekty domów, które wybudujemy szybko i bez najmniejszego problemu. Każdy z nich oparto na planie kwadratu. Forma jest regularna, bez żadnych udziwnień, co wpływa na ekonomię inwestycji. Domy mają powierzchnię użytkową 74.76 m², co sprawia, iż należą do grupy małych domów parterowych. Zminimalizowano w nich ilość trzonów kominowych (2) oraz ścian nośnych (2). Projekty domów występują w trzech wariantach, dlatego każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Zastosowano symetryczny dach czterospadowy – Dom przy Niezapominajek 4, dach dwuspadowy z kalenicą równoległą do drogi – Dom przy Niezapominajek 5 oraz dach dwuspadowy z kalenicą prostopadłą do drogi – Dom przy Niezapominajek 6. Takie zróżnicowanie geometrii dachu pozwala dobrać odpowiedni projekt, do zapisów warunków zabudowy.

Dom przy Niezapominajek 6
Dom przy Niezapominajek 6

Trzy twarze, jedno wnętrze – oto najnowsze realizacje projektowe z serii Dom przy Niezapominajek. Jeśli szukamy małego domu parterowego, taniego w budowie i oszczędnego w użytkowaniu Domy przy Niezapominajek 4/5/6 mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz całą kolekcję projektów z serii Dom przy Niezapominajek.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Stworzone do adaptacji poddasza4 zalety gotowych projektów. Dlaczego warto realizować projekty domów z katalogu?