Stworzone do adaptacji poddasza

Adaptacja poddasza na cele mieszkalne to najprostszy sposób, by powiększyć przestrzeń użytkową. Teraz jest to możliwe o wiele prościej i szybciej!

Seria projektów przy Przyjemnej oferuje od lat sprawdzone i gotowe rozwiązania pozwalające to osiągnąć. Ostatnie realizacje rozwijające tę rodzinę wprowadzają ciekawe rozwiązania dla tych, którzy szukają parterowego domu z potencjałem do rozbudowy.

Projekt do adaptacji poddasza

Dom przy Przyjemnej 24 bis (czytaj więcej)

 

Projekty stworzone do adaptacji poddasza to:

Domy posiadają powierzchnię użytkową 100 m², co lokuje je w przedziale średniej wielkości domów parterowych. Przestronne wnętrze podzielono na dwie strefy – pobytu dziennego i nocną. To klasyczny podział, który równie dobrze sprawdza się w przypadku domów parterowych, jak i tych z poddaszem użytkowym. Pokój dzienny, jak na nowoczesne wnętrza przystało, został połączony z kuchnią. Całość jest miejscem słonecznym i przyjemnym, głównie ze względu na liczne przeszklenia otwierające livingroom na zewnątrz. Do dyspozycji mamy zadaszony taras, na który prowadzą przesuwne drzwi w systemie HS. Projekty domów z zadaszonym tarasem to częsty wybór inwestorów, którzy szukają dodatkowej przestrzeni do odpoczynku o każdej porze roku i w przy każdych warunkach atmosferycznych. Gorąca herbata, gdy otula nas koc, w jesienny wieczór może być równie przyjemnym doświadczeniem, jak orzeźwiający napój o zachodzie letniego słońca…

A jeśli zdecydowanie wolimy ciepłe temperatury, to przy Przyjemnej czeka na nas kominek ulokowany w rogu salonu. Mamy tu również miejsce na telewizor i duży, rodzinny stół.
Strefa nocna oferuje - w zależności od projektu - 3 lub 4 pokoje i 2 łazienki. W domach z 3 sypialniami występuje dodatkowo garderoba. W przypadku 4 pokoi znika garderoba, a na jej miejsce wchodzi czwarty pokój. Mamy tu do czynienia również z dwoma wariantami rozwiązania doświetlenia sypialni. W projektach o nowoczesnej stylistyce wykończenia (Przyjemna 25 bis i 30 bis) każda sypialnia posiada drzwi balkonowe. W Przyjemnej 24 bis i 29 bis w pokojach zaprojektowano okna.

Ważna rolę w domu odgrywa podwójny garaż. Zaparkujemy tu swobodnie auta, lecz również zmagazynujemy sprzęty potrzebne w ogrodzie, czy inne pojazdy mechaniczne. Dobrze zaprojektowane wnętrze, zróżnicowana stylistyka i obecność garażu w bryle budynku to wspólna cecha wielu domów z serii przy Przyjemnej. Są jednak takie elementy, które wyróżniają domy o nr 45, 35, 29 i 30 spośród innych projektów domów parterowych.

Rzut projektu do adaptacji poddasza

Funkcjonalna konstrukcja – poddasze do adaptacji

Ogromnym atutem omawianych projektów domów jest takie ich opracowanie, które umożliwia własną adaptację poddasza. Można ją wykonać na etapie dostosowania projektu do warunków działki, lub w późniejszym czasie użytkowania budynku. Aranżacja poddasza na cele użytkowe zwiększa o ok 70-80 m² powierzchnie użytkową całego domu. To ogromny bonus ukryty w przemyślanej konstrukcji projektu. Jakie czynniki wpływają na fakt, iż adaptacja poddasza w tych projektach nie tylko jest możliwa, ale również prosta i szybka w wykonaniu?

Parametry kluczowe w adaptacji poddasza:

  • zaprojektowane, gotowe schody na poddasze (nie musimy specjalnie wymyślać dla nich miejsca i przeprojektowywać układu parteru)
  • okna na poddaszu umieszczone w ścianach szczytowych. Doprowadzają odpowiednio dużo dziennego światła, by doświetlić pomieszczenia, w których się znajdą. Resztę można doświetlić oknami połaciowymi
  • solidny strop żelbetowy; dzięki takiej konstrukcji stropu z powodzeniem zaadaptujemy poddasze, rozmieścimy na nim ścianki działowe, bez obawy, że konstrukcja wytrzyma
  • dwuspadowy dach; adaptacja poddasza jest o wiele bardziej skuteczna i efektywna w domach z dachem dwuspadowym. Interesujące nas projekty domów posiadają dach nachylony pod kątem 30 stopni, co wystarcza, by uzyskać na poddaszu wystarczająco dużo miejsca na swobodne użytkowanie pomieszczeń

Dodatkową przestrzeń, którą uzyskamy po adaptacji poddasza możemy wykorzystać w dowolny sposób, albo jako cześć mieszkalną, albo miejsce zabaw dla dzieci, lub darmowy lokal na działalność gospodarczą.

Projekt przygotowany do adaptacji poddasza

Dom przy Przyjemnej 30 bis (Czytaj więcej)

Różne warianty stylistyczne.

Projekty domów przy Przyjemnej przygotowane do samodzielnej adaptacji występują w dwóch wariantach stylistycznych . Domy o numerach 24 i 29 to aranżacje w stylu bardziej tradycyjnych. Dominują u ciepłe odcienie drewna widocznego na bramie garażowej oraz w stolarce okiennej. Elementy drewniane widzimy również w dekoracyjnych okładzinach elewacyjnych w okolicach tarasu. W zestawieniu z białą elewacja i grafitowymi dachówkami całość tworzy przyjemny obraz przytulnego i eleganckiego domu.

Domy przy Przyjemnej 25 i 30 bis mają bardziej nowoczesny charakter. W sypialniach posiadają balkonowe drzwi, a w kuchni zamiast dodatkowego okna, szklaną witrynę (okno stałe). Biała elewacja kontrastuje z dachówką w kolorze stalowym. Ten sam odcień widzimy na bramie garażowej oraz w stolarce okiennej. Chłodne barwy przełamują ciepłe kolory drewna widoczne na okładzinach z desek elewacyjnych.
Wszystkie omawiane projekty domów należą do kategorii energooszczędnych. Posiadają dodatkowe projekty wentylacji mechanicznej z rekuperacja oraz instalacji solarnej. Zaprojektowano w nich czyste i ekologiczne ogrzewanie gazowe. Standard wykonania odpowiada warunkom technicznym WT 2021.

Nowoczesny projekt gotowy do adaptacji poddasza

Dom przy Przyjemnej 25 bis – (czytaj więcej)

Najnowsze projekty domów z serii przy Przyjemnej to tanie w budowie, proste w realizacji i funkcjonalne w użytkowaniu budynki. Są wygodne, przestronne i mają ogromny potencjał, który odkryjemy na poddaszu. 

Poznaj cała serię Domów przy Przyjemnej i wybierz stylowy dom parterowy idealny dla Ciebie.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Nowoczesny dom na wąską działkęTrzy oblicza, jedno wnętrze. Poznaj nowe projekty domów z serii Dom przy Niezapominajek.