Nowoczesny dom na wąską działkę

Nowoczesny projekt domu na wąską działkę - Poznaj Dom przy Cyprysowej 57

Budowa domu na wąskiej działce to czasem nie lada wyzwanie. Najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie to wybór odpowiedniego projektu domu. Dla wszystkich, którzy stoją przed takim wyzwaniem mamy gotowe rozwiązanie – Dom przy Cyprysowej 57. Dlaczego warto przemyśleć jego wybór? Zapraszamy do prezentacji.

Nowoczesny projekt domu na wąską działkę - projekt Dom przy Cyprysowej 57

Przyjemne wnętrze w domu na wąską działkę? – To możliwe!

Dom przy Cyprysowej 57 to projekt domu na wąską działkę. Aby uzyskać możliwość zbliżenia się maksymalnie do granicy działki obie ściany boczne domu są pełne, tzn. nie posiadają otworów okiennych. Taki zabieg architektoniczny sprawia, że dom mieści się na działce o szerokości 15.6 m.
Wnętrze podzielono funkcjonalnie na część dzienną, zlokalizowaną na parterze oraz komfortową strefę nocną, na poddaszu. Otwarta przestrzeń parteru to jasna kuchnia w kształcie litery C oraz przestronny salon. Pomiędzy kuchnią, a pokojem dziennym zaprojektowano miejsce na jadalnię. Zmieści się tu z powodzeniem duży, rodzinny stół. Przytulny klimat eleganckiemu wnętrzu nadaje kominek ulokowany w centralnym punkcie livingroomu. Równie atrakcyjnie została rozwiązana dodatkowa przestrzeń tarasu. Dostaniemy się na nią przez przesuwne drzwi, wprost z salonu.
To przyjemne miejsce wypoczynku otacza nowoczesna pergola, która przy odpowiedniej aranżacji, pozwoli zacienić przestrzeń relaksu pnącymi roślinami. Ażurowa, lekka konstrukcja to bardzo uniwersalne rozwiązanie, dające się wykorzystać na wiele sposobów.
Parter posiada dodatkowo pokój oraz kompletną łazienkę i pralnię. Taki układ funkcjonalny daje szansę na realizację inwestycji systemem dwuetapowym. Na początku możemy wykończyć parter, a poddasze w miarę możliwości czasowych i finansowych.
Na poddaszu ulokowano komfortową strefę wypoczynku. Składają się na nią między innymi trzy duże sypialnie. Każdy pokój ma dostęp do francuskiego balkonu, przez co wnętrze jest jasne i przyjemne. Sypialnia małżeńska posiada dodatkowo sporą garderobę. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, entuzjastycznie przyjmowane szczególnie przez przyszłe inwestorki. Ważnym elementem poddasza jest główna łazienka, która przybrała formę komfortowego, kąpielowego pokoju. Podwójna umywalka, sedes, bidet oraz narożna wanna gwarantują wygodę użytkowania. To odrobina luksusu, nasze prywatne, domowe SPA.
Dom przy Cyprysowej 57, mimo iż pozbawiony okien w ścianach bocznych, jest słoneczny i dobrze doświetlony. Wnętrze zostało pomyślane jako ergonomiczna przestrzeń dostosowana do potrzeb 4-5 osobowej rodziny.

Rzut parteru nowoczesnego domu na wąską działkę

Nowoczesny dom na wąskiej działce = ekonomiczna konstrukcja.

Dom przy Cyprysowej 57 to projekt domu taniego w budowie. Zwarta bryła, prosty, dwuspadowy dach i regularne kształty sprawiają, że jest to dom, który zrealizujemy szybko, sprawnie i ekonomicznie. Projekt, poza słupami konstrukcyjnymi podtrzymującymi strop, nie posiada praktycznie wewnętrznych ścian nośnych. Ograniczono również do minimum liczbę kominów. Dach jest pozbawiony lukarn i wykuszy, co sprawia, iż w Domu przy Cyprysowej 57, ten jeden z najdroższych elementów budowy, jest o wiele tańszy.
Na ekonomię całej inwestycji wpływa również fakt, że wąskie działki (czyli te o szerokości mniejszej niż 16 m) są tańsze od tych o regularnych i szerszych wymiarach. Sumując oszczędności wynikające z zakupu tańszej działki i wyboru projektu domu taniego w budowie możemy niewielkim kosztem zrealizować marzenia o własnym domu.
Oszczędności czekają na nas również w trakcie użytkowania budynku. Dom jest zaprojektowany wg standardów WT 2021. Według takich warunków technicznych powstają projekty domów energooszczędnych, czyli takie o EP niższym niż 70 kWh/m²rok. Współczynnik EP określa roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną budynku (energia potrzebna do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej)
Dom przy Cyprysowej 57 został wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją oraz schemat instalacji solarnej. To nowoczesne rozwiązania powalające ograniczyć koszty związane z ogrzaniem domu i przygotowaniem ciepłej wody użytkowej.

Nowoczesny dom na wąską działkę od strony ogrodu

Cyprysowa 57 to projekt domu będący odpowiedzią na pytanie - jak wybudować tanio elegancki dom na wąskiej działce? Poznaj bliżej ten wyjątkowy projekt domu, przymierz go do swojej działki i sprawdź, czy pasuje również do Ciebie!

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Sprawdź, jak zakwitnie Twoje życie!Stworzone do adaptacji poddasza