keyboard_arrow_down

Nowe parterowe domy z serii przy Pastelowej – idealne na wąską działkę.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych inwestorów, rozbudowujemy ofertę parterowych domów z serii przy Pastelowej o kolejne domy, dedykowane specjalnie na wąskie działki. Gotowe projekty domów przy Pastelowej 15-18 to projekty nowoczesnych domów energooszczędnych, w różnych wariantach architektonicznych. Przygotowaliśmy wersje zarówno z dachem czterospadowym, jak i dwuspadowym, o kącie nachylenia dachu 25 i 30 stopni. Czym charakteryzują się nowe projekty z serii Dom przy Pastelowej? Jest kilka istotnych szczegółów, którym warto się przyjrzeć.

 

Kompletny projekt na wąskiej działce? Z nami musi się udać!

Nowoczesne, ekonomiczne domy parterowe, które wybudujemy szybko i tanio - to najkrótsza charakterystyka naszych nowych realizacji. Projekty są doskonałym rozwiązaniem na wąskie działki. Ograniczona do minimum ilość ścian nośnych sprawia, iż budynki są tanie w budowie i szybkie w realizacji. Otwarta strefa dzienna składa się ze słonecznego pokoju z kominkiem i otwartej kuchni, połączonej z jadalnią. Znajdziemy tu miejsce, zarówno na stylową wyspę, jak i duży, rodzinny stół. Naturalnym przedłużeniem strefy dziennej jest taras, na który prowadzą przesuwne drzwi. Kominek, w zależności od wersji, został ulokowany centralnie (15) na ścianie bocznej (16), lub w narożniku ścianki, dzielącej salon od korytarza (17, 18). Pastelowa 15 i 16 to projekty najbardziej smukłe. Minimalna szerokość działki, na której mieszczą się domy to 16.75 m. Aby uzyskać takie parametry zrezygnowano z korytarza, a przestrzeń dzienna jest bezpośrednio skomunikowana z pokojami. 


W nieco większych domach przy Pastelowej 17 i 18 zastosowano korytarz, dzielący strefą dzienną od nocnej. Domy są przez to szersze, ale również można je zakwalifikować, jako projekty na wąską działkę. 
Strefa nocna w każdym przypadku obejmuje trzy sypialnie i dwie kompletnie wyposażone łazienki. Większa posiada kabinę prysznicową, wannę i dwie umywalki, mniejsza – poza toaletą – ma również prysznic. Rankiem, gdy ruch w domu największy, nie musimy się martwić o kolejki do łazienki. Warto zaznaczyć, iż lokalizacja łazienek w sąsiedztwie kotłowni powoduje ograniczenie ilości kominów, przez co cała budowa jest tańsza. 

Przygotowaliśmy cztery warianty, jeśli chodzi o konstrukcję dachu. 

→ podstawowe wersje posiadają dach czterospadowy, nachylony pod kątem 25 stopni

→ wersje „Bis” to dachy 30 stopniowe

→ projekty z dopiskiem „D” posiadają dach dwuspadowy 

→ warianty „D Bis” mają dach dwuspadowy o kącie nachylenia 30 stopni 

Istotna różnica polega na tym, iż dach o kącie nachylenia 30 stopni pozwala na zagospodarowanie strychu według indywidualnego uznania. Można tam z powodzeniem urządzić dodatkowe pomieszczenia mieszkalne. Uzupełnieniem programu funkcjonalnego nowych Pastelowych są pojedynczy garaż i kotłownia. 

 

Stylowe domy na każdą kieszeń.

Gotowe projekty domów z serii Dom przy Pastelowej (15-18) prezentują interesujące rozwiązania, które dedykowane są inwestorom chcącym tanio i szybko wybudować elegancki, parterowy dom. Prosty dwuspadowy dach, ograniczenie ścian nośnych i konstrukcja na planie prostokąta, to recepta na powodzenie inwestycji. Pomyślano również o ekonomi późniejszego użytkowania domów. Kupując gotowy projekt domu otrzymujemy bezpłatnie schematy wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz projekt instalacji solarnej. Decydując się na te nowoczesne rozwiązania wydatnie ograniczymy koszty związane z ogrzewaniem budynku i pozyskiwaniem ciepłej wody użytkowej. Wszystkie nowe Pastelowe spełniają standardy i warunki techniczne na 2021 rok, co jest warunkiem otrzymania dotacji w ramach programu Czyste Powietrze. Pozwala on na refinansowanie zakupu, zarówno rekuperacji, jak i instalacji solarnej, czy ekologicznych form ogrzewania (pompa ciepła, kocioł gazowy). Estetyka wykończenia zewnętrznego to znany i lubiany styl doceniany przez wielbicieli domów z tej serii. 

Nowoczesne i eleganckie domy na każdą kieszeń, które wybudujesz nawet na wąskiej działce. Wybieraj najlepiej i buduj bez ograniczeń z Galerią Domów. 

 

Zobacz więcej projektów z kolekcji Dom przy Pastelowej

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Zapachniało imbirem! Gotowe projekty domów z serii przy Imbirowej w nowej odsłonie.Jak przygotować się do budowy domu?