keyboard_arrow_down

Projekty domów z sypialnią małżeńską w stylu master bedroom – luksus, na który zasługujesz.

Jedne z najprzyjemniejszych wspomnień z wakacji w śródziemnomorskich kurortach wiążą się z komfortem i luksusem prywatnych apartamentów. To zazwyczaj pomieszczenia wyposażone w prywatną łazienkę, garderobę i taras, z którego podziwiamy błękitne morze. Taki komfort i wygodę możemy łatwo przenieść do swojego domu wybierając projekty domów z master bedroom, czyli pokojem sypialno-kąpielowym z garderobą.

Dom przy Alabastrowej 46Dom przy Alabastrowej 46 – wiz.2.

Cały Twój świat – przytulne pięterko, z którego nie chce się wyjść...

Nowoczesne i dobrze zaplanowane projekty domów z poddaszem użytkowym lokują najczęściej sypialnię małżeńską w najbardziej obszernym pomieszczeniu na poddaszu. Jeśli wybraliśmy projekt domu z garażem, zwykle pomieszczenie nad nim jest największe i najłatwiej zrobić z niego osobny, prywatny apartament. Garaż jest najczęściej umieszczony od wschodniej, lub północnej strony domu, a to akurat najlepsza lokalizacja dla sypialni. Poranne promienie słońca budzą nas przez połaciowe okna, lub balkonowe drzwi. Jeśli wybraliśmy projekt domu z balkonem szybko zaczerpniemy świeżego powietrza wychodząc z sypialni prosto na balkon. Sypialnie master bedroom mają własną łazienkę, dlatego nie stoimy w kolejce z pozostałymi domownikami, by zdążyć skorzystać z toalety przed wyjściem do pracy. Takie apartamenty mają również zintegrowaną garderobę, więc nie biegniemy po schodach do umieszczonych na korytarzu szaf, żeby przygotować się do wyjścia. Po rannej toalecie i wizycie w garderobie udajemy się na śniadanie i kawę w pełni przygotowani na nadchodzący dzień.

Dom przy Cyprysowej 15 DN2 – rzut poddaszaDom przy Cyprysowej 15 DN2 – rzut poddasza.

Wszędzie dobrze – parter otwarty na Ciebie

Gdy wybieramy projekty domów parterowych, sypialnia VIP może być zaprojektowana w różnych lokalizacjach budynku. Może znajdować się w centrum parterowej przestrzeni, wtedy stanowi swoiste centrum dowodzenia. Jest pokojem, który dzieli otwartą przestrzeń dzienną od pozostałych sypialni dziecięcych. Sypialnia master bedroom, umieszczona w środku strefy nocnej, daje pełną kontrolę nad spokojem i bezpieczeństwem dzieci. Jest może nieco mniej ustronnym, intymnym miejscem, ale wyposażona w łazienkę i garderobę daje dużą autonomię w obszarze całego budynku.

Dom przy Bukowej 33 – rzut parteruDom przy Bukowej 33 – rzut parteru

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie apartamentu małżeńskiego w nieco bardziej oddzielnej części domu. W miejscu, które lokuje się na drugim biegunie budynku parterowego. Wtedy nie trudno o pełną swobodę i poczucie prywatności. Taki samowystarczalny pokój, umieszczony w ustronnej partycji parterowego domu często służy jako odrębny lokal mieszkalny. Może być z powodzeniem przerobiony na mieszkanie dla seniora (tzw. senioratkę), lub ekskluzywny pokój dla gości. Sypialnie typu master bedroom to coraz częściej wybierane rozwiązania, zarówno w domach parterowych, jak i w tych z poddaszem użytkowym.

Dom przy Parkowej 2 – rzut parteruDom przy Parkowej 2 – rzut parteru

Nagroda dla odważnych budowniczych własnego domu.

Główną motywacją do budowy domu jest poprawa warunków życia, rozpatrywana głównie pod kątem rodziny, a szczególnie dzieci. Czasem jednak warto pomyśleć również o sobie i naszych potrzebach i radościach. Master bedroom to nagroda dla tych, którzy zdecydowali się zmienić swoje życie i wybudować piękny dom dla swojej rodziny. Nie zapominajmy o sobie. Stres i nerwy związane z doglądaniem i nadzorowaniem inwestycji wymagają rekompensaty. Z pewnością będzie nią nowy dom, ale jeszcze lepszy prezent sprawimy sobie wybierając projekt domu, który ma w planach sypialnie VIP w stylu master bedroom.

Dom przy Makowej 5 bisDom przy Makowej 5 bis

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Budować, czy nie budować dom z piwnicą? Kiedy warto wybierać projekty domów z podpiwniczeniem?Masz wąską działkę? Sprawdź, jakie projekty domów sprawdzą się najlepiej!