Mały dom bez pozwolenia na budowę?


Domy przy Bukowej 35 – Małe domy bez zbędnych formalności.

Jeśli nie mamy wielkich potrzeb jeśli chodzi o powierzchnię mieszkalną, a nad wszystko cenimy sobie spokój własnej działki i komfort mieszkania w jednorodzinnym domu, warto przemyśleć zakup jednego z Domów przy Bukowej 35.

Projekt domu na zgłoszenie - dom przy Bukowej 35

Projekt domu na zgłoszenie - dom przy Bukowej 35 od strony ogrodu

Projekt domu na zgłoszenie - Dom przy Bukowej 35

Wybuduj łatwo, zamieszkaj szybko na swoim. Tanie domy bez pozwolenia na budowę.

Seria przy Bukowej 35 to gotowe projekty domów o powierzchni zabudowy 35 m². Tanie w budowie i proste w realizacji. Na przeważającej większości działek możemy je wybudować w oparciu o zgłoszenie, z pominięciem procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę. Domy o powierzchni zabudowy do 35 m² można realizować w oparciu o znowelizowaną ustawę dopuszczającą budowę bez uzyskania pozwolenia na budowę. Projekty zostały opracowane tak, by odpowiadały w pełni, zarówno standardom budownictwa jednorodzinnego, jak i rekreacji indywidualnej. Są możliwe do realizacji, jako domki letniskowe, czy domy całoroczne.

Powierzchnia użytkowa Domów przy Bukowej 35 wynosi 28,4 m². Mieści się na niej pokój dzienny z aneksem kuchennym, wygodna sypialnia i łazienka. Miejsce parkingowe przewidziano pod lekką wiatą garażową. Oszczędna konstrukcja, zwarta bryła i prosty, dwuspadowy dach pozwalają budować przy minimalnym nakładzie kosztów. Tanio, nie znaczy jednak byle jak! Każdy projekt gotowy zawiera wszelkie niezbędne rozwiązania instalacji wewnętrznych, oraz charakterystykę energetyczną zgodną z aktualnymi warunkami technicznymi dla budynków. Projekty domów zostały opracowane w systemie szkieletowym, ze ścianami zewnętrznymi o grubości 24 cm. To szybka i tania technologia, pozwalająca na maksymalne skrócenie czasu realizacji inwestycji. Ciekawa propozycja, możliwa do osiągnięcia za niewielkie pieniądze. Dom można na późniejszym etapie rozbudować, również na podstawie zgłoszenia.

Projekt małego, nowoczesnego domu na zgłoszenie - dom przy Bukowej 35N

Projekt nowoczesnego domu na zgłoszenie - dom przy Bukowej 35N od strony ogrodu

Projekt nowoczesnego domu na zgłoszenie - Dom przy Bukowej 35N

Dom na zgłoszenie - Jak podejść do procedury?

Budowa na zgłoszenie to procedura, która pozwala przyspieszyć realizację inwestycji. Jest ona możliwa wtedy, gdy budowany przez nas dom nie oddziałuje na żadną z sąsiadujących działek. Jak przeprowadzić ją szybko i zgodnie z procedurą? Przedstawiamy krok po kroku schemat działania.
1. Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Decyzję o warunkach zabudowy wydaje odpowiednia jednostka w urzędzie gminy: wydział urbanistyki, geodezji albo planowania przestrzennego.

2. Opracowanie projektu budowlanego. Adaptacja, której poddane są wszystkie gotowe projekty domów.

3. Złożenie wniosku/zgłoszenia w należy złożyć w starostwie (w urzędzie miasta na prawach powiatu), w odpowiednim wydziale architektoniczno-budowlanym. Do wniosku należy dołączyć:

- cztery egzemplarze projektu,

- wymagane uzgodnienia i opinie

- oświadczenie o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane.

4. Urzędowa weryfikacja złożonych dokumentów i ewentualne wezwanie do uzupełnienia braków.

5. Zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej informacji o dokonanym zgłoszeniu.

6. Jeśli w ciągu 30 dni od otrzymania zgłoszenia urząd nie podejmie żadnych czynności wchodzi w życie tzw. milcząca zgoda na podjęcie działań budowlanych.

7. Składamy zawiadomienie do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o terminie rozpoczęcia budowy.

Domy przy Bukowej 35 to doskonała alternatywa, zarówno jako budynki jednorodzinne, jak i całoroczne domy letniskowe, lub rekreacji indywidualnej. Cieszą się popularnością, szczególnie wśród tych, dla których ważniejszy od licznych pokoi jest cisza i spokój własnej działki oraz 4 ściany przytulnego domku.

 

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Budowa domu na wąskiej działceJak nie płacić za prąd i uzyskać darmową ciepłą wodę?