keyboard_arrow_down

K jak KOMFORT – Nowe gotowe projekty domów z serii przy Cyprysowej 14 i 15.

Ogromna popularność gotowych projektów domów z serii przy Cyprysowej 15 K sprawiła, iż przygotowaliśmy dla naszych inwestorów kolejne wersje tego eleganckiego domu. Dla uzupełnienia oferty oraz w odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych budowniczych, powstały dwie wersje projektowe z jednostanowiskowym garażem, oraz dwa projekty z podwójnym garażem, bazujące na tym sprawdzonym schemacie. 

Sypialnia, czy strych? Dwa warianty Cyprysowej 14 K.

Domy przy Cyprysowej 14 K i K2 to nowoczesne, energooszczędne projekty domów z kotłownią umieszczoną za garażem, co charakteryzuje całą serię „K”.
Oba projekty domów w dużej mierze zachowują rozkład pomieszczeń sprawdzony w „piętnastce”, z kilkoma ciekawymi zmianami. Przejście do garażu znajduje się w środku budynku, przez co łazienka oraz funkcjonalna pralnia zyskały okna. To istotna zmiana, szczególnie ważna dla tych, którym zależy, by poranna kąpiel odbywała się w towarzystwie promieni słonecznych. Przestrzeń dzienna jest miejscem przyjaznym i słonecznym. W dużej kuchni mamy wszystko pod kontrolą. Komfortowo przygotujemy tu zarówno codzienny obiad, jak i wystawną kolację dla zaproszonej rodziny. Dzięki zastosowaniu narożnego okna możemy również obserwować bawiące się w ogrodzie dzieci. Część dzienna to otwarta przestrzeń, na którą składa się elegancka jadalnia, umieszczona w przeszklonym wykuszu oraz salon z kominkiem i wyjściem na taras. Dodatkowy pokój na parterze można wykorzystać jako gabinet, lub sypialnię, dzięki której dom daje się realizować dwuetapowo. 
Jeśli chodzi o poddasze to zastosowaliśmy tu dwa warianty rozwiązania przestrzeni.


Dom przy Cyprysowej 14 K oferuje mieszkańcom 3 duże sypialnie dla dzieci. Dla zapewnienia pełnego komfortu odpoczynku pod dachem zaplanowano kąpielowy pokój o najwyższym standardzie wyposażenia. Przestrzeń nad garażem wykorzystaliśmy na apartament małżeński z prywatną łazienką i gustownym francuskim balkonem. 
Cyprysowa 14 K2 odpowiada na pytanie; jak mieć duży dom, z miejscem na wszystko, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej powierzchni użytkowej, często wymaganej przez różne formalne zapisy? Pomieszczenie nad garażem przeznaczono tym razem na funkcjonalny strych, przez co deklarowana powierzchnia użytkowa jest mniejsza, a my zyskujemy miejsce z potencjałem do indywidualnego wykorzystania. Strych, jako magazynek, siłownia, pokój zabaw dla dzieci, czy biuro? Możliwości mamy tyle, ile podpowiada nam fantazja.
Oba gotowe projekty domów należą do grupy domów energooszczędnych, a przez przemyślaną konstrukcję (minimalizacja ścian nośnych) dają się budować tanio i szybko. 

Cyprysowa 15 K5 i K6 – sprawdzone rozwiązania w nowej odsłonie. 

Piąta i szósta wersja wysoko cenionego projektu Dom przy Cyprysowej 15 K przynosi ciekawe zmiany w aranżacji przestrzeni parteru. W porównaniu do swojej bazowej wersji, modyfikacjom uległa lokalizacja łazienki i pralni. Obie zyskały okna, co – jak wiemy z rozmów i konsultacji - istotne dla wielu naszych klientów. Widna łazienka to niekiedy jeden z podstawowych parametrów przy wyborze domu. W miejscu pierwotnej pralni znajduje się korytarz z szafą wnękową. Przestrzeń dzienna została przejęta z poprzednich wersji Cyprysowej 15 K, przy zachowaniu dużego, przeszklonego wykusza, w kształcie prostokąta. Tu umieszczona została jadalnia z rodzinnym stołem. Centralnie ulokowany kominek tworzy przyjemny klimat w salonowej części. Odpowiednich rozmiarów kuchnia zapewnia swobodę, zarówno w trakcie codziennych czynności, jak i podczas organizacji większych uroczystości. Mocną stroną projektów tej serii jest podwójny garaż z dużą kotłownią, pozwalający parkować auta, magazynować sprzęt domowy i składować ogrodowe meble w jednym miejscu. Kotłownia umieszczona za garażem jest na tyle duża, że daje możliwość swobodnego wyboru sposobu ogrzewania budynku (gaz, paliwo stałe) 
Na poddaszu tradycyjnie czeka na nas komfortowa strefa wypoczynku. Pokoje dla dzieci, z dostępem do balkonów i łazienka, o najwyższym standardzie wyposażenia, dają pewność, że wszyscy domownicy znajdą wytchnienie i upragniony relaks. 


W Cyprysowej 15 K5, podobnie jak w poprzednich odsłonach projektu, nad garażem, przewidzieliśmy apartament małżeński. To master-bedroom klasy premium, z prywatną łazienką, garderobą i dostępem do funkcjonalnego strychu. 
Dom przy Cyprysowej 15 K6 proponuje inne rozwiązanie. Sypialnia rodziców zastąpiona została dużym strychem. W ten sposób mamy niemal 32 m² przestrzeni, która nie wchodzi w skład powierzchni użytkowej budynku. Dom, mimo że niezwykle przestronny, ma przez to 125.8 m² deklarowanej powierzchni użytkowej. Oczywiście pomieszczenie nie musi pełnić jedynie funkcji strychu. Na każdym etapie użytkowania to dodatkowe pomieszczenie możemy wykorzystać w dowolny sposób – jako biuro, pokój tv, czy miejsce zabaw dla dzieci. Potencjał tej ekstra przestrzeni każdy na własny sposób odkryje, w miarę życiowych i mieszkaniowych potrzeb. 

Doskonały styl, sprawdzona jakość, najlepsze rozwiązania. 

Estetyka naszych najnowszych domów nawiązuje do aktualnych trendów w projektowaniu i opiera się na wykorzystaniu szlachetnych materiałów. Balans czerni i bieli, zastosowany dla elewacji, jest niezwykle uniwersalną propozycją, którą oczywiście można modyfikować według własnych upodobań. 
Nowocześnie, ekonomicznie, z klasą – to standard, który utrzymujemy w kolejnych naszych realizacjach, by wybór projektu w Galerii Domów, był zawsze wyborem najlepszym.

 

Więcej informacji na temat opisywanych projektów znajdziesz poniżej:

Dom przy Cyprysowej 14 K

Dom przy Cyprysowej 14 K2

Dom przy Cyprysowej 15 K

Dom przy Cyprysowej 15 K6

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Otwieramy drzwi do świata nowoczesnych projektów domów.Więcej światła - Poszerz spektrum widzenia