keyboard_arrow_down

Gotowe projekty domów - dlaczego warto je wybierać?

Tanio, szybko, bezpiecznie – dlaczego warto wybierać gotowe projekty domów.

Gdy zabieramy się za wybór swojego przyszłego domu zaczyna z wyjątkową czułością działać zmysł wzroku. Uruchamiane są również najróżniejsze emocje płynące prosto z serca. Nie możemy jednak pomijać również elastyczności domowego portfela. Gotowe projekty domów to idealne rozwiązanie, które pozwala nam kontrolować, co kupujemy, jak również, ile za to zapłacimy.

Projekt domu przy Alabastrowej 20

Tanio! Z troską o ekonomię inwestycji.

Szacując inwestycję zawsze musimy mierzyć siły na zamiary. Projekty gotowe są o wiele tańsze niż indywidualne projekty tworzone na zamówienie. Różnice w cenach są na tyle duże, że nawet doliczając koszty wymaganej adaptacji inwestor i tak wychodzi na swoje. Oszczędza w ten sposób nie tylko pieniądze, ale co równie ważne, także i czas.

Szybko! Czas, to też pieniądz!

Czego współcześnie brakuje nam w życiu najbardziej? Większość z nas zapewne zgodnie odpowie, że czasu! Dlatego również w przypadku budowy domu czas odgrywa istotną rolę. Droga od zakupu do realizacji, w przypadku projektów gotowych, jest maksymalnie skrócona. W kilka dni od złożenia zamówienia komplet dokumentacji dociera do inwestora i już można rozpoczynać czynności adaptacyjne i procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę. Indywidualnie wykonywany plan to godziny ustaleń, przymiarek, negocjacji i nieunikniony w tym przypadku, odpowiednio długi, czas na wykonanie projektu.

Bezpiecznie! Nie kupuj kota w worku.

Gotowy projekt domu, to gwarancja bezpieczeństwa, z tego względu, iż jako powtarzalny, jest realizowany powszechnie, przez liczne grono inwestorów. Od początku widzimy, jak może wyglądać dom i wiemy ile może kosztować jego realizacja. Możemy w sieci wyszukać opinie na jego temat, czy przejrzeć zdjęcia z budowy.

Tak jak chcesz! Projekt gotowy na zmiany.

Czy gotowy projekt, czy inaczej mówiąc, projekt powtarzalny (bo takie nazewnictwo również obowiązuje w branży architektonicznej) zmusza nas do budowania kolejnego takiego samego domu? Oczywiście nie! Odpowiedzią na chęć dostosowania wybranego domu do własnych potrzeb jest oferowana każdorazowo autorska zgoda na zmiany. Dzięki niej stajemy się de facto architektami własnego domu. W trakcie adaptacji, przy udziale lokalnego architekta, możemy wprowadzać zmiany w projekcie. Sprawnie wykonana adaptacja pozwala spersonalizować typowy projekt i dostosować go do naszego stylu życia, charakteru, czy upodobań.

Projekt domu przy Słonecznej 6

Jeśli chcemy szybko i sprawnie zamieszkać we własnym domu, warto wybierać i „przymierzać” projekty spośród tych gotowych. Taka decyzja to troska o ekonomie inwestycji, oszczędność czasu, gwarancja bezpieczeństwa i możliwość dostosowania domu do naszych indywidualnych potrzeb.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Projekty domów z południową ekspozycją salonuSłownik pojęć budowlanych - Vademecum Inwestora