keyboard_arrow_down

Projekty domów z rabatem 300 zł! Tanie w budowie i energooszczędne projekty domów na każdą kieszeń.

Wybraliście już swój wymarzony projekt domu? Jeśli tak, to czemu nie kupić go właśnie teraz, kiedy jest 300 zł tańszy? Na GALERIADOMOW.PL startuje gorąca promocja na wszystkie projekty domów. Jeżeli jeszcze nie zapadły kluczowe decyzje, a szukacie projektu, który będzie tani w budowie i energooszczędny, a przez to ekonomiczny w utrzymaniu, podpowiadamy jak wybrać najlepiej.

Promocja -300zł

Dokonując wyboru projektu domu bierzemy pod uwagę przede wszystkim warunki zabudowy działki oraz własne potrzeby i preferencje, którym musi sprostać budynek. Aby wybrany przez nas projekt domu był nie tylko elegancki, funkcjonalny, ale również oszczędny w użytkowaniu, warto zdecydować się na projekt domu energooszczędnego. Projekty domów ekonomiczne w eksploatacji to radość z mieszkania i oszczędność pieniędzy odczuwalna przez długie lata.

Dom przy Głogowej 6
Dom przy Głogowej 6

Kiedy projekty domów są energooszczędne?

Projekty domów energooszczędnych są zaprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania wszystkich pomieszczeń. Aktualne warunki techniczne dla domów energooszczędnych określają EP

Dom przy Cyprysowej 58
Dom przy Cyprysowej 58

Jak wybrać projekt domu energooszczędnego?

Aby w przyszłości nasz dom zużywał niewiele energii ważny jest odpowiedni dobór projektu domu. Ekonomiczny dom to połączenie niskich kosztów budowy i energooszczędnych rozwiązań. Chcąc uzyskać idealne połączenie ekonomiczności i energooszczędności warto decydować się na projekty domów o regularnych kształtach. Proste formy oparte na bazie kwadratu, lub prostokąta są najszybsze i najprostsze w budowie, a przez to również najtańsze. Najłatwiej również utrzymać w takim domu wysokie parametry termiczne ograniczając straty ciepła. Wbrew potocznym opiniom nie należy jednak unikać szkła. Stolarka okienna o wysokich parametrach energooszczędnych nie wychładza pomieszczeń. Pochłaniając naturalne światło słoneczne, korzysta z jego energii dogrzewając wnętrze domu. Przyjmuje się, że energooszczędne okna to takie, w których zamontowano szyby charakteryzujące się parametrem U poniżej 0,9W/m²K. Projekty domów energooszczędnych w dużym stopni dbają również o ekologiczny wymiar budowy. Nowoczesne projekty domów posiadają czyste ogrzewanie gazowe, lub inne alternatywne warianty, bardziej przyjazne dla środowiska w stosunku do paliwa stałego.

Dom przy Bukowej 9
Dom przy Bukowej 9

Jak zwiększyć energooszczędność budynku?

Jakie rozwiązania dodatkowe możemy zastosować, by podnieść energooszczędność budynku?

Straty ciepła możemy zminimalizować decydując się na projekt domu z wentylacją mechaniczną. Rekuperacja wykorzystuje ciepło wytwarzane we wnętrzu domu do ogrzania świeżego powietrza doprowadzanego z zewnątrz. Stosując wentylację mechaniczną otrzymujemy nie tylko komfort cieplny w domu, lecz również ciągły dostęp czystego i świeżego powietrza.

Doskonałym uzupełnieniem energooszczędnego domu jest instalacja solarna. Za pomocą paneli solarnych przygotowywana jest ciepła woda użytkowa dla gospodarstwa domowego.

Utratę ciepła możemy powstrzymać także stosując zewnętrzne rolety. Wspomnieliśmy już wcześniej o sprawnym systemie ogrzewania. Kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania to wygodny, prosty w obsłudze i wydajny sposób na czyste ogrzewanie naszego domu.

Dom przy Alabastrowej 57
Dom przy Alabastrowej 57

Projekty domów energooszczędnych są coraz bardziej popularne, szczególnie teraz, gdy otaczający nas świat zwraca coraz większą wagę na kwestie ekologii. Taki projekt domu to nie tylko racjonalna inwestycja, która oszczędzi nasz domowy budżet, ale również dowód troski o środowisko i przestrzeń naszego życia. Niektóre rozwiązania wymagają wyższych nakładów finansowym na wstępnym etapie inwestycji, jednak oszczędności szybko staną się zauważalne. Amortyzacja kosztów poniesionych na rozwiązania energooszczędne jest dziś możliwa dzięki różnym programom refinansującym. „Czyste Powietrze”, czy „Mój Prąd” to programy pozwalające uzyskać dotacje na takie inwestycje.

W czasach rosnących cen energii wybór projektu domu energooszczędnego jest wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

A kiedy najkorzystniej kupić projekt domu i oszczędzić nie tylko energię, ale i pieniądze? Teraz jest doskonały moment, bo wszystkie projekty domów są 300 zł tańsze, a projekty z katalogu NOWOŚCI można kupić nawet 700 zł taniej.

Wybierz najlepiej, kupuj tanio, buduj szybko i mieszkaj pięknie w projektach od GALERIADOMOW.PL. Zapoznaj się z regulaminem promocji: REGULAMIN.

Poprzedni artykuł:
Stworzone do adaptacji poddasza