Co sprawia, że projekty domów parterowych bez garażu są tak popularne?

Oszczędność, minimalizm i kompaktowy charakter – to główne zalety domów parterowych bez garażu. Ekonomiczne podejście do inwestycji to popularny trend wśród inwestorów, a projekty domów tego typu wpisują się idealnie w strategię – buduj tanio, zamieszkaj szybko we własnym domu.

Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Bukowej 26Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Bukowej 26

Dla kogo projekty domów parterowych bez garażu?

Projekty domów parterowych bez garażu są najczęściej wybierane przez osoby, które stawiają na minimalizm. Chcą ograniczyć bryłę domu, skupiając się przede wszystkim na aranżacji wnętrza. Dla takich inwestorów dom, to głównie to, co budynek ma w środku. Ustawne pokoje, słoneczny salon, przestronna strefa dzienna i ergonomiczny układ funkcjonalny całości to główne przesłanki wyboru konkretnego projektu. Dla takich osób garaż to zbędny dodatek, nie istotny dla poczucia wygody i komfortu użytkowania domu. Wybierając projekty domów parterowych bez garażu świadomie stawiamy na pierwszym miejscu komfort nasz, nie naszego auta. Nie przeszkadza nam parkowanie na podjeździe, czy pod zadaszoną wiatą.

Domy parterowe bez garażu ochoczo wybiorą również Ci, którzy cenią sobie przede wszystkim zalety parteru. Seniorzy budujący dom na lata spokojnej starości, młode małżeństwa z małymi dziećmi, czy osoby, którym trudność sprawia poruszanie się po schodach. Parterowa konstrukcja, posiadającą wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, to bezpieczna komunikacja z każdą częścią domu.

Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Bukowej 50Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Bukowej 50

Dlaczego projekty domów parterowych bez garażu to dobry wybór?

Jeśli chcemy szybko i sprawnie zamieszkać we własnym domu, musimy postawić na dobry projekt domu. Dobry, czyli taki, który nie zrujnuje naszego budżetu, a przy okazji – po zakończonej realizacji – da nam wymagany komfort i bezpieczeństwo. Domy parterowe bez garażu wybudujemy szybko i niewielkim nakładem finansowym. Oczywiście jeśli wybierzemy projekty domów małych, lub średniej wielkości.

Zwarta bryła, prosta konstrukcja minimalizująca ilość ścian nośnych oraz tani dach – najlepiej dwuspadowy – to gwarancja ekonomicznej realizacji. Nie wydajemy pieniędzy na zbrojenie schodów, nie tracimy na balkonach, oszczędzamy na stolarce okiennej, połaciowej, no i przede wszystkim na dodatkowym pomieszczeniu przeznaczonym na garaż. Niewielki dom o prostej formie generuje również oszczędności na etapie użytkowania. Jedną kondygnację łatwiej dogrzać, a przy zastosowaniu nowoczesnych systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją, czy fotowoltaiki, łatwo przekształcimy parterowy dom w budynek wysoce energooszczędny. Znaczna część ciepła ucieka właśnie przez garaż, którego w naszym przypadku nie ma, przez to straty energii są o wiele mniejsze.

Projekty domów parterowych bez garażu mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Mieszczą się na mniejszych działkach, przez to łatwiej znaleźć dla nich odpowiednie miejsce do realizacji. Jeśli działka jest wąska przybierają formę podłużną, ciągnąc się niejako wzdłuż dłuższego boku parceli. Gdy mamy więcej miejsca na szerokość wejście do domu znajduje się na dłuższej ścianie frontowej, a wnętrze swobodnie dzieli się na słoneczną część dzienną (południe -zachód) i zaciszną strefę nocną (północ-wschód).

Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Topolowej 4Projekt domu parterowego bez garażu - Dom przy Topolowej 4

Projekty domów parterowych bez garażu to proste i szybkie w realizacji konstrukcje. Niewielki dom parterowy w wielu przypadkach może okazać się o wiele tańszy niż mieszkanie w bloku, a przecież wraz z domem otrzymujemy o wiele więcej niż tylko własne cztery ściany. To swoboda, autonomia i wolność, którą najpełniej doświadczymy na własnej działce. Tego nie da nam żaden apartament w mieście. Ekonomiczne, energooszczędne i eleganckie – po prostu projekty domów tanich w budowie. To ich największa zaleta.

Zobacz naszą ofertę: projekty domów parterowych bez garażu

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Projekty domów do 70 m² zabudowy – szybka budowa na zgłoszenie.Przygotowanie do realizacji inwestycji - co możesz zrobić przed rozpoczęciem budowy?