keyboard_arrow_down

BLACK FRIDAY 2019 w Galerii Domów

BLACK FRIDAY – 500 zł! Po najtańsze projekty domów wybierz się do Galerii… Domów!

Weekend promocji na GALERIADOMOW.PL

Jak na prawdziwą galerię przystało na GALERIADOMOW.PL rozpoczynamy szalony okres promocji związanych z Black Friday! Wszystkie projekty domów kupcie teraz aż 500 zł TANIEJ! Największa obniżka tego sezonu właśnie się rozpoczęła. Nie przegap tej wyjątkowej okazji.

Dla poszukiwaczy jeszcze większych wrażeń przygotowaliśmy również serię projektów domów w opracowaniu, które są tańsze aż o 700 zł!
Na GALERIADOMOW.PL Black Friday płynnie przechodzi w Cyber Monday, co daje Wam jeszcze większe możliwości, by kupić swój wymarzony projekt domu w najlepszej cenie.
Nie czekaj, sprawdź już dziś, co przygotowaliśmy dla Ciebie na weekend PROMOCJI w GALERIADOMOW.PL

Promocja -500zł w GALERIADOMOW.PL

Black Friday – skąd się wzięła gorączka przedświątecznych zakupów?

Ostatni piątek listopada w globalnych sieciach handlowych to tzw. Black Friday (Czarny Piątek). Przypuszczeń co do pochodzenia nazwy jest wiele, i każda kryje za sobą jakąś prawdę o tym gorącym handlowym dniu.

Najwcześniejsze wzmianki o Black Friday, użyte w nieco innym kontekście, pochodzą z drugiej połowy XIX wieku. Rekordowe ceny osiągnęło wtedy złoto. Koszt 1 uncji wyniósł 160 USD, co wzbudziło niepokój rządu USA. Po jego interwencji cena szlachetnego kruszcu spadła o ok 20%, co spowodowało złamanie na rynku finansowym określane mianem czarnego piątku.

Innych analogii można się doszukać w ciekawej sytuacji (znanej zapewne i w naszych czasach…) która miała związek z datą obchodzenia Święta Dziękczynienia. Black Friday w USA, a teraz już na całym świecie, to następny piątek po Dniu Dziękczynienia. Z racji tego, iż święto państwowe było dniem wolnym, wielu pracowników rezygnowało z pracy również w piątek, przedłużając sobie weekend do 4 dni. Powodowało to spore zamieszanie i problemy z płynnością działania zakładów i instytucji.

Terminu Black Friday w kontekście konkretnej sytuacji i dnia zaczęli używać w 1961 roku filadelfijscy policjanci. Dzień po Święcie Dziękczynienia amerykańskie centra handlowe rozpoczynały sezon przedświąteczny, co wiązało się z ogromnymi korkami i utrudnieniami w ruchu drogowym. Miasto było pełne samochodów, w sklepach panował tłok, co wymagało dodatkowego zaangażowania u funkcjonariuszy i służb ochrony. „Czarny piątek” to akcja koordynująca wszystkich, którzy zajmowali się zapewnieniem bezpieczeństwa w marketach i na drogach.

Najbliższe typowo handlowemu znaczeniu jest powiązanie Black Friday z czarnym kolorem, którym sprzedawcy zapisywali zyski w swoich sklepach. Na czerwono notowane były straty, które częściej przeważały w księgach rachunkowych. Piątek po Dniu Dziękczynienia rozpoczynał szał przedświątecznych zakupów, co generowało znaczne przychody dla właścicieli sklepów, nie tylko w centrach handlowych. Pierwszy raz marketingowego hasła Black Friday użyła firma Aphelbaum Inc. w 1966 roku. Od tego czasu Czarny Piątek funkcjonuje w świadomościowi klientów, jako czas największych wyprzedaży i obniżek cenowych.

Do Polski Black Friday wkroczył wraz z pojawieniem się na szeroką skalę galerii handlowych. Mimo, iż dekoracje świąteczne „wjeżdżają” na sklepowe witryny tuż po Wszystkich Świętych, prawdziwe żniwa związane z przedświątecznymi zakupami sprzedawcy rozpoczynają właśnie w ostatni piątek listopada.

Na GALERIADOMOW.PL wyjątkowe promocje trwać będą przez cały weekend. Projekty domów parterowych, z poddaszem, domy energooszczędne z garażami i podpiwniczone będą tańsze o 500 zł. Projekty z katalogu NOWOŚCI nawet do 700 zł TANIEJ.

Daj się ponieść przedświątecznej fali zakupów i wybierz projekt domu dla siebie. To jedyny zakup, którego na pewno nie będziesz żałować!

Zapoznaj się z REGULAMINEM PROMOCJI.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Sprawdź, jak zakwitnie Twoje życie!Nowoczesny dom na wąską działkę