Przytulny azyl pod dachem! Za co kochamy domy z poddaszem użytkowym?

Przytulny azyl pod dachem! Za co kochamy domy z poddaszem użytkowym?

Parterowy dom z poddaszem, tworząc wyjątkową atmosferę intymności, jest prawdziwym azylem dla domowników. Budynek z wertykalnym układem, w ujęciu praktycznym, zajmuje mniej miejsca na działce. W ujęciu antropologicznym, daje wyraźny podział strefy mieszkalnej, na ożywioną część parteru i spokojną, harmonijną sferę poddasza. Taki podział, symbolizuje tętniącą życiem ziemię i spokojne niebo – czy za to właśnie kochamy domy z poddaszem?

Projekt domu z poddaszem

Projekt domu przy Alabastrowej 21N

Parter + poddasze.

Doświadczenie specjalistów z zakresu projektowania wskazuje, że najbardziej popularny jest podział części mieszkalnej na dzienną - na parterze - z salonem i kuchnią oraz nocną - na poddaszu - sprzyjającą wieczornemu wypoczynkowi, idealną na sypialnie.

Parter w znakomitej większości projektów zajmuje cześć dzienna, na którą składa się słoneczny salon oraz otwarta kuchnia z jadalnią. To miejsce codziennej integracji całej rodziny. Tu jemy wspólnie posiłki, oglądamy telewizję i spotykamy się w szerszym gronie znajomych. Otwarty pokój dzienny to współcześnie najbardziej popularna propozycja aranżacji parteru. Ma to związek ze stylem życia, który kładzie nacisk na łatwość komunikacji i szybkie działanie. Otwarta kuchnia daje również możliwość kontrolowania przestrzeni salonu. To w nim najczęściej bawią się najmłodsze dzieci, które muszą być jeszcze pod kontrolą rodziców. Klasycznym elementem salonu, który przetrwał próbę czasu, jest kominek. Nadal mamy do niego sentyment i miło nam, szczególnie w zimowe dni, ogrzewać się jego ciepłem.

Takie projekty to także doskonałe miejsce do zrealizowania swoich fantazji architektonicznych. Loggie, balkony, finezyjne skosy i nietypowe projekty schodów to dodatki, które nadadzą niewielkiej przestrzeni unikatowości i dobrego smaku, a także optycznie powiększą wnętrze. Nieduże, lecz funkcjonalnie zaplanowane wnętrze domu z poddaszem pozwoli rodzinie z dziećmi cieszyć się wygodą przez długie lata.

Projekty z poddaszem posiadają dodatkowy pokój na parterze. To doskonałe miejsce na ulokowanie swojego gabinetu dla pary bezdzietnej, z jednym dzieckiem lub dla seniorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy członek rodziny posiada tyle prywatności, ile potrzebuje. Dodatkowy pokój na parterze daje również możliwość budowy domu systemem dwuetapowym. Budując w taki sposób, już po wykończeniu parteru osiągamy to, co mieliśmy w mieszkaniu. Dom, nawet z samym parterem, to jednak o wiele więcej.

Decydując się na parter z dodatkowym pokojem zyskujemy zatem bardzo ważną możliwość szybszego wprowadzenia się do własnego domu. Poddasze może zostać wykończone w odpowiednim dla nas momencie. Należy jedynie, do uzyskania odbioru technicznego budynku, wykonać balustrady na balkonach, schodach i tarasach i można zgodnie z prawem zamieszkać w swoim domu.

projekt małego domu z poddaszem

Projekt domu przy Wiosennej 8

Po schodach do krainy spokoju i relaksu.

Dodatkowe piętro to więcej miejsca na wszystko. Można zagospodarować go jak całkiem oddzielne mieszkanie, można zwiększyć ilość łazienek i sypialni, a także cieszyć się rozleglejszym widokiem z perspektywy balkonu. Wyraźną zaletą domów z poddaszem jest również fakt, iż z racji posiadanego piętra, bardziej nadają się one na wąską, lub małą działkę. Są to zatem, z innej nieco strony, również tanie domy. Tanie, bo nie wymagają aż tak dużej działki. Domy z poddaszem to również komfort, który dają balkony. Poranna kawa w letni poranek na balkonie, wstające słońce i orzeźwiający powiew wiatru, to doznania nie do przecenienia. To również, w innych sytuacjach, niezbędna przestrzeń, szczególnie dla tych, którzy po prostu chcą zapalić, a nie chcą swoimi nawykami ingerować w przestrzeń współmieszkańców. Poddasze kryje w sobie również możliwości dla zamieszkania drugiej rodziny. Przy odpowiednim zaaranżowaniu pomieszczeń (kuchnia zamiast jednego pokoju) z powodzeniem możemy przekształcić gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym w budynki, w którym zamieszkają dwie rodziny.

Domy z poddaszem użytkowym to ciągle najchętniej wybierane gotowe projekty domów. Cenimy je za wszechstronność, funkcjonalność, przejrzysty układ pomieszczeń i stosunkowo niewielką powierzchnię zabudowy. Nowoczesne, czy tradycyjne o wieków są naturalnym elementem otaczającej nas przestrzeni. Jeśli jesteśmy otwarci i rodzinnie nastawieni, ale równie mocno cenimy spokój i prywatność, warto zdecydować się na dom, który zapewnia nam obie możliwości w najpełniejszy sposób.

Zobacz naszą ofertę domów z poddaszem

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?Pozwolenie na budowę to podstawowy dokument niezbędny do realizacji inwestycji. Jest to ostateczna i oficjalna decyzja urzędu potwierdzająca, że możemy zbudować dom na swojej...
Projekty domów z południową ekspozycją salonuPrzeglądając projekty domów w celu wybrania tego jedynego, musimy pamiętać o tym, by dobrać dom do charakteru i topografii własnej działki. Jeśli posiadamy parcelę w...
Rabaty lutowe na projekty gotoweJeśli nie teraz to kiedy? Luty, co prawda, jest jeszcze typowo zimowym miesiącem, ale raz po raz, słonecznymi dniami, daje nam sygnał, że niedługo wiosna i czas zabrać się...
Małe domy parterowe – ekonomiczne, eleganckie, ekspresowe.Jakie czynniki mają kluczowy wpływ na decyzję inwestora w  procesie wyboru projektu domu? Czym kierujemy się przeglądając projekty domów i szukając tego jedynego, spełniającego...
Kontakt z nami

Nasi architekci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 do 17:00.

12 422 97 26
606 977 299
 

Bezpieczne transakcje internetowe realizowane są za pośrednictwem systemu DotPay.

Serwis Galeria Domów prezentuje gotowe projekty domów jednorodzinnych. Oferujemy tanie gotowe projekty domów o różnych powierzchniach i zróżnicowanej stylistyce. Nasz katalog to kilkaset ciekawych propozycji domów, zarówno dla zwolenników tradycyjnej architektury, jak i dla inwestorów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdziecie tu Państwo m.in. gotowe projekty domów parterowych, gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym, domy z garażem, domy na wąskie działki... Gotowe projekty domów to urozmaicona oferta nie ustępująca w niczym projektom indywidualnym i zdecydowanie korzystniejsza cenowo.

Mamy nadzieję, że wśród naszych gotowych projektów znajdziecie projekt swojego wymarzonego domu. Zapraszamy!