Projekty domów z południową ekspozycją salonu

Przeglądając projekty domów w celu wybrania tego jedynego, musimy pamiętać o tym, by dobrać dom do charakteru i topografii własnej działki. Jeśli posiadamy parcelę w ładnym, nasłonecznionym miejscu, która na dodatek posiada wjazd od południa, warto zastanowić się nad projektem domu z południową ekspozycją salonu.

Domy z wejściem od południa wyróżnia zlokalizowanie pomieszczeń wymagających odpowiedniego nasłonecznienia (pokoju dziennego, czy salonu) na tej samej elewacji, gdzie wejście do domu. Projekty domów jednorodzinnych z wejściem od południa zachowują wszystkie zasady wymagane przy projektowaniu domów. Jednocześnie są idealną propozycją dla właścicieli działek z wjazdem od południa, lub wschodu (przy założeniu, że salon, jest przeszklony z dwóch stron)

Projekt domu z południową ekspozycją salonu

Projekt domu z południową ekspozycją salonu (Dom przy Cyprysowej 15 S3)

Tyle słońca w całym domu…

Domy lokowane na działkach z wjazdem od południa nadają się szczególnie dla tych, których inspiruje i pozytywnie nastraja do życia południowa ekspozycja salonu. Nowoczesne domy z takim układem są z reguły doskonale doświetlone, dzięki sporym drzwiom tarasowym i licznym przeszkleniom. Przykład takiej architektury doskonale ilustruje Dom przy Cyprysowej 15 S3.

Rzut parteru projektu domu z południową ekspozycjąDom przy Cyprysowej 15 S3 - rzut parteru

Pokój dzienny to otwarte i przyjazne miejsce, do którego już od progu zapraszamy przyjaciół, najbliższą rodzinę i tych, z którymi czujemy się najlepiej. Dzięki południowej lokalizacji salonu miłe chwile, przy dziennym świetle, możemy celebrować od rana do późnego wieczoru, podążając za płynnym ruchem oświetlającego nas słońca. Kuchnia, dostosowana do współczesnego stylu życia, pozostała otwarta. Jest oddzielona barową ladą i oferuje zarówno komfortową przestrzeń do pracy, jak i doskonały punkt obserwacji ruchliwego zazwyczaj salonu. Znajduje się po północnej stronie domu, która to strona jest z natury „chłodniejszą” częścią wnętrza. Dla kuchni to odpowiednia lokalizacja, gdyż z reguły wytwarza ona na co dzień dużo ciepła, poprzez aktywne gotowanie, czy pieczenie. Jest dobrze doświetlona dziennym światłem, choć już nie koniecznie słońcem bijącym prosto w oczy podczas obierania ziemniaków… Dodatkowy pokój został umieszczony od południa, co czyni z niego idealny gabinet do pracy, czy indywidualnego relaksu. Taki pokój może być równie dobrze zaaranżowany, jako sypialnia, szczególnie w przypadku budowy dwuetapowej.

Odpoczynek w harmonii z rytmem dnia.

Poddasze w domach z wejściem od południa nie wymaga specjalnej aranżacji, aczkolwiek warto przemyśleć kwestie ulokowania i doświetlenia sypialni.

Rzut poddasza projektu domu z południową ekspozycją salonu

Dom przy Cyprysowej 15 S3 - rzut poddasza

Istotny w przypadku omawianego rozkładu pomieszczeń jest fakt, iż wschodzące słońce nie wygania nas zbyt szybko z sypialni. Nie mamy tu w ogóle okien od wschodniej strony, dlatego czas odpoczynku – jeżeli oczywiście możemy sobie na to pozwolić – jest maksymalnie wydłużony. Odpowiednie zaciemnienie sypialni wydatnie wpływa na relaks i regenerację. W ciągu dnia, kiedy pokoje poddasza służą jako miejsce zabawy lub nauki dla dzieci, jest w nich słonecznie i ciepło. Konkretną lokalizację pokoi wymusza jedynie obecność trzonów kominowych i spójność instalacji wod-kan, dlatego warto dokonując wyboru przemyśleć również tą kwestię.

W modelowym przykładzie Domu przy Cyprysowej 15 S3 każdy pokój jest odpowiednio duży i z dostępem do eleganckiego, francuskiego balkonu. Dodatkowo okazała łazienka może się zmienić w domowe SPA, w którym z powodzeniem zmieścimy nawet małą saunę. Nad garażem nie ma zadaszenia, co czyni projekt tańszym i szybszym w realizacji.
Cyprysowa 15 S3 bez wątpienia należy do projektów nowoczesnych, co podkreślają użyte materiały i dodatki. Elewacja w szczytowej części wykończona jest blachą, co nawiązuje do aktualnych trendów w projektowaniu. Stylowy i funkcjonalny taras, otoczony drewnianą pergolą, to ciekawy dodatek do całości kompozycji. Przy południowej ekspozycji salonu takie ażurowe zadaszenie daje pełen komfort wypoczynku, gwarantując zarówno słońce, jak i możliwość miejscowego zacienienia przestrzeni.

Tył projektu domu z południową ekspozycją salonu

Domy z wejściem od południa to ciekawa alternatywa dla tych, którzy światło słoneczne cenią ponad wszystko. Przeszklony salon, ogrzewany naturalnym ciepłem dnia, to doskonałe miejsce do codziennych aktywności, relaksu i wypoczynku w gronie rodziny. To domy dla pewnych siebie ludzi, którzy to, co najlepsze udostępniają swoim gościom zaraz po przekroczeniu progu swojego domu. Wykonane w nowoczesnym stylu, przy zastosowaniu licznych przeszkleń, zacierają granicę między wnętrzem, a zieloną strefą ogrodu, dając poczucie integracji ze światem.

Projekty domów dwulokalowych – jeden dom, dwie szczęśliwe rodzinyNOWOŚĆ w GALERIADOMOW.PL Z myślą o tych, którzy budowę domu chcą połączyć z inwestycją w przyszłość i lokatą kapitału, przygotowaliśmy dwulokalowe wersje gotowych...
Jak nie płacić za prąd i uzyskać darmową ciepłą wodę?Solary i fotowoltaika w domach jednorodzinnych. Eko styl to nie tylko moda i chwilowy trend we wszystkim, co nas otacza. To również racjonalizowanie i optymalizowanie rozwiązań...
Czy gotowe projekty domów murowanych można budować jako konstrukcje szkieletowe?Zmiana technologii budowy domu. Każdy gotowy projekt domu oferowany w serwisie GALERIADOMOW.PL może zostać wykonany w innej technologii, niż zakładana w projekcie. Pozwala...
Kiedy warto podpiwniczyć dom i ile to kosztuje?Projekty domów z piwnicą – kiedy warto podpiwniczyć dom i ile to kosztuje? Projekt domu z piwnicą - Dom przy Cyprysowej 15P Ile kosztuje podpiwniczenie domu? Jaka jest różnica...
Kontakt z nami

Nasi architekci są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 do 17:00.

606 977 299
519 634 700
 

Bezpieczne transakcje internetowe realizowane są za pośrednictwem systemu DotPay.

Serwis GALERIADOMOW.PL prezentuje projekty domów jednorodzinnych. Oferujemy tanie gotowe projekty domów o różnych powierzchniach i zróżnicowanej stylistyce. Nasz katalog to kilkaset ciekawych propozycji domów, zarówno dla zwolenników tradycyjnej architektury, jak i dla inwestorów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdziecie tu Państwo m.in. gotowe projekty domów parterowych, gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym, domy z garażem, domy na wąskie działki... Gotowe projekty domów to urozmaicona oferta nie ustępująca w niczym projektom indywidualnym i zdecydowanie korzystniejsza cenowo.

Mamy nadzieję, że wśród naszych gotowych projektów znajdziecie projekt swojego wymarzonego domu. Zapraszamy!