Ekologiczne, ekonomiczne, energooszczędne – domy na miarę naszych czasów.

Współczesne myślenie o projektowaniu domów opiera się o jasne kryteria – powinno być eko-logicznie, energooszczędnie i eko-nomicznie, żeby mogło być emocjonalnie doskonale. By swobodnie korzystać z pełni dobrodziejstw nowoczesnych rozwiązań w swoim domu, muszą one być umiejętnie zastosowane oraz precyzyjnie przemyślane i zsynchronizowane. 

Wygodnie, czysto bezpiecznie – ciepło dla Twojego domu. 

Troszcząc się o otaczające nas środowisko budujemy nie tylko nowocześnie, ale też odpowiedzialnie. Domy schodzące z desek kreślarskich naszej pracowni są projektowane z założeniem ogrzewania gazowego. Jest ono ekologiczne, nie generuje zanieczyszczenia środowiska oraz pozwala ograniczyć do minimum wymiary domowej kotłowni. Poza tym, daje komfort i wygodę użytkowania. Aktualnie systemy sterujące piecami najnowszych generacji pozwalają, korzystając z urządzeń mobilnych (smartfona, tabletu), regulować temperaturę w całym domu. Oszczędzamy czas, energię i odpowiedzialnie kierujemy gospodarką cieplną naszego domu. Jeśli chodzi o ceny ogrzewania domu gazem, przy zastosowaniu dobrej jakości materiałów izolacyjnych i stolarki okiennej o wysokich parametrach przepuszczalności cieplnej, są one porównywalne do ogrzewania paliwem stałym. Nieporównywalny jest przy tym komfort użytkowania i oszczędność czasu, związana z obsługą pieca. 
Wśród ekologicznych metod ogrzewania domu, gaz jest ciągle najbardziej popularnym paliwem, dlatego warto stawiać na tą właśnie metodę dostarczania ciepła. 

Czyste powietrze, czysta energia – dwa filary energooszczędności. 

Żeby dom mógł być ekologiczny i by było to opłacalne, potrzebna jest obecność nowoczesnego myślenia o projektowaniu na wielu płaszczyznach. Marne efekty naszych starań, gdy przy zastosowaniu ogrzewania gazowego, nie zadbamy o to, by nasz dom był również energooszczędny. Współcześnie nie sposób wyobrazić sobie prawdziwie energooszczędnego domu, który nie będzie zawierał systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją (odzyskiem ciepła). Nawet jeśli dobrze zaizolujemy dom, to stosując tradycyjną wentylację grawitacyjną straty ciepła mogą być znaczne. Stosując rekuperację ograniczamy do minimum utratę energii, przez co automatycznie spadają koszty ogrzewania. 
Drugi filar energooszczędności, w przypadku nowoczesnych domów, stanowi instalacja solarna. Kolektory słoneczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię cieplną, którą po zmagazynowaniu, możemy wykorzystać do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. 

W kontakcie z najnowszymi trendami – logiczne eko-projektowanie.

Dywersyfikacja źródeł energii to odpowiedzialne działanie, nie tylko w skali makro. W założeniach projektowych ma na celu ograniczenie kosztów i poprawę wydajności domowego gospodarstwa. Domy energooszczędne, budowane w systemie NF 40, czy domy pasywne, to przyszłość budownictwa, które stawia na szacunek wobec natury i dba o środowisko naturalne człowieka. Od wielu lat nasze projekty domów jednorodzinnych cechują się, nie tylko dbałością o estetykę, ale i o ekonomię inwestycji. Patrzymy na dom, jako na powiązaną sieć wzajemnych relacji, pośród których prymat ekologii i energooszczędności ma jedną z najwyższych pozycji.

Poprzedni artykuł: Następny artykuł:
Galeria Domów nr 27 – najnowsza odsłona naszego katalogu projektów domów jednorodzinnych.Całkiem nowe Pastelowe.